lasix to pass a drug screen como comprar priligy does your blood pressure go low when using lasix what if lasix doesn't work for edema

“Yüzyıllık Yalnızlık” Dizi Oluyor

Netflix sadece aksiyon içerikli bir portal olmadığını göstererek Nobel Ödüllü yazar Gabriel García Márquez‘in modern klasikler arasında yer alan “Yüzyıllık Yalnızlık” adlı eserini dizi yapıyor. Telif hakkını Netflix’in aldığı romanın çekimlerinin büyük bir kısmı ise yazarın memleketi olan Kolombiya’da gerçekleşecek.

Márquez’in oğullarının yapımcısı olduğu dizi “One Hundred Years of Solitude(Yüz Yıllık Yalnızlık)” adıyla İspanyolca yayınlanacak.
Rodrigo Garcia, kitabın filme uyarlanması için birçok teklif aldığını belirtti. Fakat kitabın bir film süresine sığdırılamayacağı ve İspanyolca dışındaki dillerde anlamını yitireceğini düşündüğü için bu teklifleri reddettiğini söyledi. Ancak dizi kalitesinin sinema seviyesine ulaşmasıyla, romanın ekrana taşınması için uygun şartların sağlandığını da sözlerine ekledi.

Büyülü gerçekçiliğin edebiyat dünyasındaki en önemli temsilcilerinden olan Marquez, 2014 yılında yaşamını yitirmişti. Yazarın en önemli eserleri arasında gösterilen ‘Yüzyıllık Yalnızlık’, José Arcadio Buendía’nın gördüğü bir düş sonrası nehir kenarında Macondo adından bir kasaba kurmasıyla başlıyor ve Buendia ailesinin yedi nesle yayılan hikâyesini anlatıyor.

Uyarlamalar her zaman riskli işler olmuştur çünkü ortaya çıkan ürün, eserin gölgesinde kalabilir. Söz konusu roman Yüzyıllık Yalnızlık olunca bu risk daha da yüksek oluyor. Ama Netflix’in yapımcılarına özgür bir alan tanıması ve maddi olarak desteğini esirgememesi tatmin edici bir yapım izleyeceğimiz konusunda bizi umutlandırıyor.

Paylaş
  • 3
    Shares

Netingen

Merak eden zihinlerin portalı.

avatar
  Subscribe  
Bildir